THE 5-SECOND TRICK FOR PAšATTEIKUšOS PERSONU REģISTRS ATCELšANA

The 5-Second Trick For Pašatteikušos personu reģistrs atcelšana

The 5-Second Trick For Pašatteikušos personu reģistrs atcelšana

Blog Article

Tā, piemēram, Zviedrijas azartspēļu nozares asociācijas “Spelhaus.se” dati liecina, ka augusta beigās vietējā pašatteikušos personu reģistrā bija sixty five 000 cilvēku. Pēdējā gada laikā šis rādītājs audzis par vairāk nekā desmit tūkstošiem.

Kā tiek sodīti azartspēļu organizētāji, ja viņi atļauj spēlēt personai, kurai ir liegts to darīt?

“Ja ir igaunis, kurš tik tiešām vēlas apiet liegumu spēlēt, tad tie nav ne Latvijas, ne Lietuvas operatori, uz kuriem viņš skatīsies. Ja izdotos apvienot visu Eiropas Savienības valstu un Gibraltāra reģistrus, tad gan varētu būt vērojams nozīmīgāks efekts,” norāda Herkuls.

Taču inspekcijas psiholoģes Elīnas Brilas pieredze darbā ar azartspēļu atkarīgajiem liecina, ka daļa cilvēku nāk lūgt padomu, psiholoģisko atbalstu, lai vairs nespēlētu, un daļai ir veiksmīgi izdevies atturēties no spēlēšanas.

Azartspēļu atkarīgo tuvinieki LV portāla e-konsultācijās ir jautājuši, kādus vēl spēlēšanas ierobežojumus var piemērot tiem atkarīgajiem, kuri sevi un ģimeni iedzen trūkumā.

Šobrīd netiek apkopota statistika par to, cik daudzi tiem, kuri bijuši iekļauti reģistrā, atsāk spēlēt.

Liegums attiecas uz piedalīšanos visās likumā minētajās azartspēlēs un interaktīvajās izlozēs.

LIAB rosina papildināt pašatteikušos personu website reģistru ar vairākiem termiņiem, uz kuriem persona var sevi izslēgt no jebkāda veida azartspēlēm. Patlaban Latvijas pašatteikušos personu reģistrs ļauj izslēgt sevi no spēles tikai uz viena gada termiņu vai arī lielāku termiņu, kas mērāms gados, proti, uz vienu, diviem, trim un vairāk gadiem.

Šī reģistra mērķis ir aizsargāt sabiedrības intereses un fizisko personu tiesības atturēties no azartspēļu, tai skaitā interaktīvo azartspēļu, spēlēšanas vai piedalīšanās interaktīvajās izlozēs.

Azartspēļu atkarīgajiem jau vairākus gadus ir iespēja pierakstīties Pašatteikušos personu reģistrā, lai atturētu sevi no spēlēšanas.

Vai spēlēšanas liegumam azartspēļu atkarīgo var reģistrēt tuvinieki, un kad no reģistra var izstāties? Uz šiem un citiem spēlmaņu un bieži vien viņu sāpināto tuvinieku jautājumiem LV portālam atbild Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne.

Laika taupīšanas nolūkos aicinām personas izmantot attālināto varietyātu, reģistram pieslēdzoties no datora vai viedierīces vietnē

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas mājaslapā ir atrodama informācija par to, kā saņemt psiholoģisko atbalstu un pieteikties psiholoģiskā atbalsta grupām, pieejams arī videomateriāls par Pašatteikušos personu reģistru.

Kāda situācija ir ārvalstīs? Arī citās Eiropas valstīs ir līdzīga veida reģistri, kuros cilvēki var pieprasīt iekļaut sevi reģistrā un saņemt liegumu piedalīties azartspēlēs.

Report this page